Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України.
Порядок проведення чергових виборів Президента України визначається відповідними статями Конституції України, а також Законом України «Про вибори Президента України».
Стаття 103. Президент України обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування строком на п'ять років.
Президентом України може бути обраний громадянин України, який досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років та володіє державною мовою. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше ніж два строки підряд.
Чергові вибори Президента України проводяться в останню неділю березня п'ятого року повноважень Президента України. У разі дострокового припинення повноважень Президента України вибори Президента України проводяться в період дев'яноста днів з дня припинення повноважень.
Порядок проведення виборів Президента України встановлюється законом.
Згідно Закону України «Про вибори Президента» кожний громадянин України має і може використати свій голос у день голосування на одній виборчій дільниці. Обов’язкової умовою реалізації права на голосування є наявність виборця у списку виборців тієї дільниці, куди він прийде проголосувати. Для того, щоб у день голосувань не трапилось неприємних несподіванок, кожному необхідно завчасно перевірити свої дані в списках виборців. Особливу увагу слід звернути особам, які на день голосування досягли 18 річного віку та голосуватимуть вперше; особам, які під час останніх виборів виявили неточності щодо свої персональних даних або взагалі були відсутні у списках виборців та не звертались до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто; особам, які повернулись з місць позбавлення волі; особам, які з певних причин тимчасово змінюють місце голосування та ін.
Також кожному виборцю надано право на ознайомлення із попереднім списком виборців з подальшим зверненням до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.
Не пізніше ніж за 5 (п’ять) днів до дня виборів, громадянин особисто подає заяву до ДВК чи до органу ведення Державного реєстру виборців з питання про уточнення списків виборців, яка розглядається протягом одного дня. Заява подана після вказано строку залишається без розгляду.
Захистити своє виборче право також можливо і в судовому порядку встановленому Кодексом адміністративного судочинства України. Позовна заява про уточнення списку виборців подається до суду за місцем розташування відповідної комісії не пізніше ніж за 2 (два) дні до дня голосування, без сплати судового збору.
Доводимо до відома громадян, що Сторожинецькому районному суду як адміністративному суду підсудні адміністративні справи, зокрема пов’язані з виборчим процесом щодо (п.2 ч.1 ст.20 КАС України):
Суд вирішує адміністративні справи щодо уточнення списку виборців у дводенний строк після надходження позовної заяви, але не пізніше ніж за два дні до дня голосування, а якщо позовна заява надійшла за два дні до дня голосування, - невідкладно.
При цьому, днем подання позовної заяви чи апеляційної скарги вважається день надходження до відповідного суду.
Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Постанови адміністративного суду щодо внесення змін у списки виборців виконуються негайно.
Прес-служба суду.